ФИТНЕС ВЕЛОСИПЕД BRX-OFFICE COMPACT TOORX 12385

  • Производител: TOORX
  • Шифра на производ:12385
  • Достапност:2
  • 21.490,00ден

  • Без данок:18.211,86ден

Овој модел е апсолутна новина кај велосипедите за вежбање. Всушност, таа е прва и единствена достапна на пазарот која обезбедува вистинска ергономска биро за компјутер, да го смести вашиот компјутер и ќе ви овозможи да работите додека педалите, со зголемена удобност благодарение на мулти-прилагодливиот патентиран систем. Интегриран компјутер со рачката обезбедува информации за тоа како се развива обуката. Велосипедот исто така може да се пофали со полесен пристап и механизам за заштеда на простор.
(Факултативен додаток со вграден компјутер и пулс на раката)
Технички податоци
Систем за сопирање магнет со рачен прилагодувач на отпорност и двоен ремен систем за многу мазно педалирање
Систем за замаец 6 кг
Максимална тежина на корисникот 100 кг
Конзола со LCD дисплеј - интегриран десктоп
Функции растојание, време, калории, скенирање, брзина, километража
Позицијата на седиштата е удобна со потпирач за грб - вертикално прилагодување
Растојание од педалата / седиштата мин 71 см, максимум 81 см (За да бидете сигурни дека ќе можете правилно да ја користите оваа опрема треба да ги измерите cm од петата до препоните, имајќи предвид дека вашата нога никогаш не смее да биде целосно продолжена за време на обуката )
Прирачник за прилагодување на отпорност со контрола на напнатоста од 8 нивоа
Пулсот на срцевиот ритам
Вклучени тркала се вклучени
Педален чудак 3 парчиња
Тежина 20,5 кг
Поставете големина 1130 x 550 x 1200 mm
Преклопена големина 760 x 550 x 1060 mm
Бруто тежина 22,5 кг
Големина на пакување 1120 x 455 x 230 mm
Десктоп прилагодување на наклон на 5 нивоа - вертикално прилагодување на 7 нивоа
Работна површина за смартфони / таблети / лаптопи и држач за шишиња
Усогласеност CE-ROHS-EN957

Тагови: ФИТНЕС ВЕЛОСИПЕД