БИЛЈАРД МАСА LAS VEGAS 7 225 x 125 12583

  • Производител: GARLANDO
  • Шифра на производ:12583
  • Достапност:2
  • 69.800,00ден

  • Без данок:59.152,54ден

Цврст кабинет на МДФ (дебелина 21,5 мм) со облога во боја на орев.
 Лас Вегас 7 со игралиште см. 200х100, надворешна големина 225 x 125 ( Pool Tables 7ft )

Ногари во МДФ (дебелина mm. 18) со облога во боја на орев.

Прилагодливи стапала за совршено ниво на површина за играње на кој било под.
Површина на игра МДФ (дебелина од 18 мм) покриена со добар квалитет Teclon крпа во класична зелена боја.
Перка со дијаманти за совршена контрола на траекторијата.
Гумени страни со триаголен профил.
Дупки што ги исполнуваат американскиот стандард. Рачно обновување на мермерите со помош на корпи поставени во кореспонденција со дупките.


Додатоци
серија мермери од типот „Стандард“ за американскиот дијаметар на базен мм. 57 со бел мермер мм. 57.
2 распрскувачи во должина на дрво см. 145
триаголник
2 креда
четка
2-годишна гаранција против дефекти во производството.

Пакување со цврста заштита во картон, за да не се оштети масата за време на транспортот.

димензии

БИЛЈАРД ЛАС ВЕГАС 7
Игралиште cm. 200х100
Надворешни димензии см. 225 x 125
Висина во функција на билјард см. 79.5
Висина според табелата см. 81
Висина на седиштето (просторија за нозе) см. 61
Тежина килограми. 94


Поврзани производи

Тагови: БИЛЈАРД МАСА