ПИНГ ПОНГ МАСА SPONETA S 7-63 Indoor, 25mm ITTF approved 12556

 • Производител: SPONETA
 • Шифра на производ:12556
 • Достапност:1
 • 64.000,00ден

 • Без данок:54.237,29ден

„Made in Germany“

Спецификација на моделот

 • Sponeta S7 линија за затворен простор
 • внатрешна маса, не е водоотпорна
 • погоден само за суви простории 
 • не е отпорен на топлина, студ, сончево зрачење од инциденти и влажност 
 • (релативна влажност поголема од 60%)
 • европски стандард: ЕН-норма 14468-1

Спецификација на мрежа

 • Класичен

  висококвалитетна мрежа со стабилен пост и метален држач

  прилагодлив за висина со стегач

  пластично обложена во црна боја

  висококвалитетна памучна мрежа според типот "Weltmeister" во црна боја

  кабел за истегнување со ланец за затегнување на горниот раб на мрежата

  мерки: л = приближно. 180 см xh = 15,2 см

Спецификација на рамка

 • 3tecWOOD премија, 25 мм
 • боја: плава
 • мулти-обложена
 • рамка профил А-60 мм, обложена во прав боја
 • Компактен (тип 4б)
 • правоаголна цевка-профил 40 x 40 mm, квадратен профил 40 x 10 / 20 x 10 mm, обложена во прав боја 
 • 4 тркала (дијаметар 100 mm) со гумена шарка, сите тркала се маневрираат, 2 од нив се заклучуваат
 • рамнотежа на различни стоечки позиции и нерамномерност до 25 mm преку прилагодување на висината на надворешните ногарки
 • Можност за самостоен тренинг -playback-position
  • Врвен квалитет на маса за официјални натпревари одобрена од ITTF Одобрено ITTF
  • Боја на профилот на рамката: светло сива (RAL 7035)
  • Боја на подвозјето: светло сива (RAL 7035)
  • Боја на надворешните ногарки: сив алуминиум (RAL 9007)
  • Боја на спојката за поврзување: сив алуминиум (RAL 9007)
  • Боја на уредот за монтирање на тркала: сив алуминиум (RAL 9007)
  • Вклучено и упатства за склопување со различни  јазици ;
  • Македонски ,Српски ,Албански ,Турски ,Бугарски ,Англиски ...
  • Додатоци мрежа за пинг понг вклучена во пакетот на испорака
  • (палки и топки)  не се вклучени во пакетот на испорака

  Димензија

  • позиција на играње: l = 274 cm xw = 152,5 cm xh = 76 cm (во согласност со меѓународните димензии ITTF)
  • место за складирање: l=152,5 cm (со мрежа 184 cm) xw=69,5 cm xh=155 cm

  Тежина

   1. нето тежина: 109 кг
   2. бруто тежина (вклучително и пакување): 120 кг

  Пакување

    • тип Б - Двоен картон за вертикален транспорт

     2 парчиња стабилни единечни картони за едно парче маса за пинг-понг

     растојанија од 2,5 см

     2 ЛЕ-ленти

     етикетирање на картоните со опис на производот, број на артикал и GTIN-код

     H = 162 x L = 144 x B = 20 cm соодветно 22 см (во зависност од моделот)


    • Видео линк за монтажа;
    • https://youtu.be/l_cLzfzwu_k

    • време на склопување: комплет (2-3 ч)
    • Забелешка:
    • Во цената НЕ е вклучена монтажа и достава ( 3190.00 ден )
    • Квалитет - изработен во Германија

     Спонета Германија  произведува  пинг-понг производи повеќе од 60 години и затоа имаат богато искуство што го применувама на својте производи и во справувањето со барањата на различни клиенти во секое време. Поради оваа причина, Спонета сега е еден од најголемите производители на маси за пинг-понг ширум светот. Спонета  доставува маси за пинг-понг „Направени од Спонтеа“ во повеќе од 90 земји. Осум различни квалитети се достапни за избор на потребите од клиентите.Брза достапност на резервни делови . Спонета е број 1 фабрика во Европа.

   • Овластен Дистрибутер и Сервисен Центар на територијата на Република Македонија -  Марвес дооел СКОПЈЕ  02 3130-078

   Поврзани производи

   ПИНГ ПОНГ МАСА SPONETA S1-42i Indoor 19mm 12559

   ПИНГ ПОНГ МАСА SPONETA S1-42i Indoor 19mm 12559

   22.390,00ден Без данок:18.974,58ден

   ПИНГ ПОНГ ПРЕКРИВКА ЗА МАСА inSPORTline Nedel 12629

   ПИНГ ПОНГ ПРЕКРИВКА ЗА МАСА inSPORTline Nedel 12629

   3.900,00ден Без данок:3.305,08ден

   Тагови: Маса за пинг понг - ПИНГ ПОНГ МАСА, PING PONG TABLE, TABELË PING PONG, MASA TENİSİ MASASI, ПИНГ ПОНГ СТОЛ