ЕЛЕКТРОТРОТИНЕТ E-4

 • Производител: Capriolo
 • Шифра на производ:11795
 • Достапност:3
 • 27.990,00ден
 • 22.392,00ден

 • Без данок:18.976,27ден


Електричен тротинет Capriolo E-4 BLDC 36V/250W црна боја

Електричниот скутер Capriolo E-4 ќе стане одлично превозно средство за до работа, до училиште и на патување во природа, кога ќе ги комбинира активните спортови со опуштено, без напор возење . Прво, треба да отскокнете неколку пати, а потоа моќниот електричен мотор од 36V/250W во предното тркало ќе ве преземе , благодарение на што ќе достигнете брзина до 25 km/h. На десниот дел од воланот се наоѓа педалот за гас  за додавање гас, додека на левиот рачка за безбедно и брзо сопирање, обезбедено од задната диск сопирачка.

Тротинетот  е склоплива, компактен и има многу мала тежина од 13 kg . И покрај овој факт, тој сепак може да се пофали со исклучително робусна конструкција со неверојатна носивост до 120 kg , така што електричниот скутер е дизајниран за постари деца и возрасни . Механизмот на преклопување обезбедува удобно складирање и транспорт во автомобил или јавен превоз. Под површината на нагазниотдел има 36V Li-Ion батерија со голем капацитет од 280.8 Wh (7.8Ah) , што ќе обезбеди солиден опсег до 40 km по полнење . Конекторот за полнење може да го најдете на страната на скутерот под подножјето, кога целосното полнење на батеријата трае најмногу 5 часа.

Главните предности

 • Електричниот скутер Capriolo E-4 е погоден за градски превоз
 • Комбинира активен спорт со опуштено возење без напор
 • Опремен е со моќен DC електричен мотор без четкици 36V/350W
 • Функцијата на моторот се активира со притискање на педалот за гас
 • Електричниот скутер достигнува брзина до 25 km/h
 • Интегрираната Li-Ion батерија од 7.8Ah се чува под шарата
 • Може да ја наполните батеријата многу лесно за 4 до 5 часа со помош на вклучениот полнач
 • Максималниот опсег на скутерот со едно полнење е до 40 km
 • Скутерот има голема носивост до 120 kg благодарение на висококвалитетната обработка
 • Задната диск сопирачка гарантира сигурна работа при секое возење

Спецификации

 • Марка: Каприоло
 • Модел: Е-4
 • ПН: 290152
 • Намена: електричен скутер
 • Тип на скутер: урбан

Градба

 • Носивост: 120 kg
 • Дијаметар на тркала: 8,5"
 • Предна сопирачка: Не
 • Задна сопирачка: механичка, диск

Мотор

 • Мотор: DC електричен мотор без четки (BLDC)
 • Моќност на моторот: 250 W
 • Максимална брзина: 25 km/h
 • Максимален опсег за 1 полнење: до 40 km
 • Максимален градиент: 11%
 • Три поделби на брзина  5 ,15,25

Батерија

 • Тип на батерија: Li-ion
 • Номинален напон: 36 V
 • Капацитет: 7.8 Ah (280 Wh)
 • Индикација за статусот на батеријата: Да
 • Време на полнење: 4 до 5 часа
 • Локација на конекторот: на страната под шарата
 • Капак на конекторот за полнење: гума

Друга опрема

 • Систем за следење на перформансите: LED дисплеј
 • Светлосна сигнализација: предно и задно LED светло

Физички својства

 • Боја: црна
 • Нето тежина: 13 кг
 • Димензии на расклопениот скутер: 108 x 43 x 114 cm
 • Димензии на склопениот скутер: 108 x 43 x 49 cm
 • Тежина на пакувањето: 14,5 kg
 • Димензии на пакувањето: 110 x 15 x 50 cm

Содржина на пакетот

 1. 1x Електроколобешка Каприоло Е-4
 2. 1x полнач
 3. 1x упатство за употреба