ПИНГ ПОНГ МАСА SPONETA S1-43e Outdoor

 • Производител: Sponeta
 • Шифра на производ:12146
 • Достапност:2
 • 33.890,00ден

 • Без данок:28.720,34ден

„Made in Germany“

Спецификација на моделот

 • Sponeta S1-43Е 4ММ линија за отворено
 • пинг понг надворешна маса, водоотпорна
 • европски стандард: ЕН-норма 14468-1
 • совршен за почетници

Спецификација на мрежа

 • фиксен сет за пинг понг мрежа 
 • метална рачка Ø 18 мм, галванизирана
 • мрежа: црна, со јамка (Ø 8 мм)
 • мерки: л = приближно. 180 см xh = 15,2 см

Спецификација на рамка

 • табла со меламин смола 4 мм
 • боја: ПЛАВА
 • ограничена отпорност на удар
 • врвна отпорност на влага
 • силно фиксиран со метална рамка L-36 mm,
 • Compact (type 4b) ногари заоблен профил L-25 mm, електростатски офарбана
 • боја на профилот на рамката: црна (RAL 9005)
 • боја на подвозјето: црна (RAL 9011)
 • Можност за самостоен тренинг -playback-position 
 • вклучено и упатства за склопување соразлични  јазици
 • додатоци (палки и топки) кои не се вклучени во пакетот на испорака

  Димензија

   1. позиција на играње: l=274 cm x w=152,5 cm x h=76 cm 
   2. (во согласност со меѓународните димензии)
   3. позиција на складирање: l=152,5 cm x w=9 cm x h=142 cm

  Тежина

   1. нето тежина: 47.5 кг
   2. бруто тежина (вклучително и пакување): 53 кг

  Пакување

    • Тип А - единечен картон за вертикален транспорт

     • стабилен единечен картон за едно парче маса за тенис на маса
     • етикетирање на картоните со опис на производот, број на артикал и GTIN-код
     • H = 162 x L = 144 x B = 9 - 15,5 cm (во зависност од моделот)
    • Видео линк за монтажа;
    • https://www.youtube.com/watch?v=deZnzgOf_g8&feature=emb_logo


    • време на склопување: комплет (2-3 ч)

     Квалитет - изработен во Германија

     Спонета Германија  произведува  пинг-понг производи повеќе од 60 години и затоа имаат богато искуство што го применувама на својте производи и во справувањето со барањата на различни клиенти во секое време. Поради оваа причина, Спонета сега е еден од најголемите производители на маси за пинг-понг ширум светот. Спонета  доставува маси за пинг-понг „Направени од Спонтеа“ во повеќе од 90 земји. Осум различни квалитети се достапни за избор на потребите од клиентите.Спонета е број 1 фабрика во Европа.


                

   • Овластен Дистрибутер и Сервисен Центар на територијата на Република Македонија -  Марвес дооел СКОПЈЕ  02 3130-078


   Тагови: пинг понг надворешна маса, водоотпорна