ФИТНЕС ВЕЛОСИПЕД BRX-95 HRC TOORX

  • Производител: TOORX
  • Шифра на производ:8100
  • Достапност:2
  • 39.900,00ден
  • 37.900,00ден

  • Без данок:32.118,64ден

BRX-95
Систем за магнетно сопирање со електронско прилагодување на напорите на 32 нивоа. Тежина на замаецот 10 кг. Максимална тежина на корисникот 125 kg. Контрола на HRC-отчукувања на срцето. Приемник на отчукувањата на срцето. РАБОТЕ ПУЛС. Повеќебоен дисплеј. Поддршка за паметен телефон / таблет. Лесен пристап.

Технички податоци
Систем за сопирање / отпорност на сопирање со електронско регулирање на напорите
Масовна тежина на замаецот 10 кг
Максимална тежина на корисникот 125 kg
Конзола со повеќебоен LCD екран со позадинско осветлување - со држач за паметни телефони / таблети
Скенирање на информации, растојание, време, калории, пулс, брзина, RPM, обновување, 1 прирачник, 12 претходно поставени, 4 кориснички, 4 HRC, тестер за маснотии во телото, вати
Вертикално и хоризонтално прилагодување на седлото
Растојание од педал / седло мин 69 см, максимум 99 см (Корисникот може да ја потврди употребливоста на алатот со преземање на сопствените мерења од петицата до препоните, имајќи предвид дека за време на тренинг ногата никогаш не смее да биде целосно затегната)
Прилагодување на наклонот на рачката
Регулацијата на напорите е моторизирана на 32 нивоа
Пулс за рачно откривање на кардио. Интегриран приемник за безжични отчукувања на срцето
Crank 3 парчиња
Педали екстра големи со прилагодливи ленти
Тежина на производот 36 кг
Димензии на производот 1100 x 530 x 1380 mm
Тежина на спакуваниот производ 39 кг
Димензии на пакување 920 x 230 x 825 mm
Сертификати CE-ROHS-EN957