• ВЕЛОСИПЕД  Capriolo DIAVOLO 200 CITY 20"/6HT 4248

ВЕЛОСИПЕД Capriolo DIAVOLO 200 CITY 20"/6HT 4248

  • Производител: Capriolo
  • Шифра на производ:4248
  • Достапност:1
  • 13.890,00ден
  • 11.112,00ден

  • Без данок:9.416,95ден

Спецификации
Рам: hi-ten челична рамка
Вила: Цврста челична вилушка
шољица на вилата: Fp-h515, 8 парчиња
Касети со среден погон: Thun, 122,5 мм
Среден погон: Sxb5b-ybt, челик 40tx152mm
Преден менувач: -
Заден менувач: Shimano rd-tz500
Рачката на менувачот: Рачка за менување Sram, мркс менувач, 6 брзина
Брзина: 6
Синџир: Kmc z-33, 6 брзина
Кочница: В-сопирачка од легура на Logan
Глави: Челичен kt-122f, kt-122r
Обрачи на тркала: Krypton x, 20x1.5 36h, легура сл
Димензии на тркалото: 20 "
Гуми: Mitas walrus v41 (47-406)
Седло: ddk 2004
Педали: Fp-818, пп тело

Рамка материјал: Челик

Поврзани производи

Велосипед ADRIA FANTASY 16 "HT розово-сина

Велосипед ADRIA FANTASY 16 "HT розово-сина

7.900,00ден Без данок:6.694,92ден