ФИТНЕС ИНВЕРЗИОНА СПРАВА inSPORTline Inverso 7120

 • Производител: inSPORTline
 • Шифра на производ:12193
 • Достапност:2
 • 19.900,00ден

 • Без данок:16.864,41ден

ФИТНЕС ИНВЕРЗИОНА СПРАВА Inverso

ФИТНЕС ИНВЕРЗИОНА СПРАВА  Inverso  е справа за вежби кој е развиена за да ја спречи и ублажува болката во грбот и пределот околу 'рбетот. Долготрајното физичко оптоварување на само еден дел од вашето тело, без разлика дали седите или стоите на нозе, е типично за модерниот начин на живот. Ова доведува до постепено пренапрегање и оштетување на предметните делови на телото. Најчесто, има проблеми со премногу оптоварување на интервертебралните дискови, зглобовите на колкот, внатрешните органи или циркулацијата на крвта во нозете.

Ваквите проблеми може да се отстранат само со позиционирање на телото наопаку, до најприродната положба. Табелата за инверзија може непречено да се преврти, така што вашата глава е блиску до земјата. Во оваа позиција, напнатоста во вашите мускули се ослободува, што е корисно за целото тело. Ако редовно ја користите справата за инверзија, ќе можете да го одблокирате грбот и респираторниот систем. Опуштање на справата за инверзија во SPORTline Inverso го препорачуваат  и лекарите кои се фокусираат на закрепнувањето -физиотерапија.

Рамката е изработена од издржлив челичен материјал кој, во комбинација со меката облога, обезбедува максимална удобност. Други предности вклучуваат преклопна рамка (слична на скалата) и ограничување на тежината од 130 kg. Благодарение на овие карактеристики и корисните ефекти на масата врз вашиот 'рбет и зглобови, справта за инверзија inSPORTline  е популарен и баран модел.


Параметри на производот

Ограничување на тежината (кг)130 кг

Тежина21 кг

Механизам за преклопувањеда

Димензии кога е целосно склопен145 x 69 x 145

Дебелина на облогата4 см

Материјал за рамкаЧелик

Максимална корисничка висина198 см


Технички опис:

 • Табела за инверзија
 • Издржлива рамка изработена од јаглероден челик
 • Дијаметар на профилот на рамката: 3,5 см
 • Поставен потпирач за грб и потпирач за глава
 • Навлака изработена од синтетичка кожа
 • Дебелина на облогата: 4 см
 • Висина на задниот дел: 79 cm
 • Висина на делот на главата:  22 см
 • Прилагодлив агол на инверзија со безбедносен ремен
 • Шипка за прицврстување на нозете
 • Ролки за стабилизирање на вашите стапала
 • Едноставен механизам за преклопување (сличен на скалата)
 • Гумени рачки
 • Препорачана висина на корисникот: 147-198 cm (20 нивоа)
 • Димензии: должина 145 x ширина 69 x висина 145 cm (предупредување: во вертикална положба наопаку и при поставување на максимална висина, производот може да има висина до околу 210 cm)
 • Димензии на складирање : должина 70 x ширина 69 x висина 190 cm
 • Ограничување на тежината: 130 кг
 • Тежина: 21 кг
 • Погоден за редовна домашна употреба

 

Ефекти:

 • Превенција и третман на болки во грбот
 • Активно олабавување на мускулната тензија
 • Олеснување на респираторниот систем
 • Помага да се подобри слабата венска циркулација
 • Помага да се ослободи од стресот на интервертебралните дискови
 • Помага да се ослободи од стресот на зглобовите на колкот
 • Помага за ублажување на стресот на внатрешните органи (во седечка положба)
 


 

Удобно обезбеден

Табелата за инверзија има прилагодлива лента која брзо и лесно ќе ги зацврсти вашите нозе за вежбата. Ролерите од пена дополнително ја подобруваат вашата стабилност, правејќи да се чувствувате што е можно побезбедно. 
Удобен потпирач за грб

Важно е да се чувствувате што е можно поудобно додека вежбате. За таа цел има потпирач за грб со подлога дебела 4 cm . Мек е и изработен од издржливи материјали. Површината е покриена со синтетичка кожа , обезбедувајќи долг работен век и лесно одржување. 
 Стабилна и издржлива рамка

Челичната рамка со дебелина од 3,5 cm обезбедува максимална стабилност и издржливост, гарантирајќи го ограничувањето на тежината од 130 kg . Поголемата стабилност е дополнително обезбедена со специјални анти-лизгачки перничиња на потпирачите за нозете. Специјалниот слој ја штити рамката од разни гребнатини или гребнатини и обезбедува долг работен век. 

 

Табела за инверзија во SPORTline Inverso - Документи за преземање

pdfУпатство за користење

Поврзани производи

ФИТНЕС ИНВЕРЗИОНА СПРАВА GIMFIT

ФИТНЕС ИНВЕРЗИОНА СПРАВА GIMFIT

17.900,00ден Без данок:15.169,49ден

ФИТНЕС ИНВЕРЗИОНА СПРАВА Capriolo-LUX-HKAB21

ФИТНЕС ИНВЕРЗИОНА СПРАВА Capriolo-LUX-HKAB21

23.990,00ден Без данок:20.330,51ден

ФИТНЕС ИНВЕРЗИОНА СПРАВА inSPORTline Inverso Heaty 12075

ФИТНЕС ИНВЕРЗИОНА СПРАВА inSPORTline Inverso Heaty 12075

33.190,00ден Без данок:28.127,12ден

Тагови: ФИТНЕС ИНВЕРЗИОНА КЛУПА