• ВЕЛОСИПЕД Capriolo LEVEL 9.1 29"/21AL  4240

ВЕЛОСИПЕД Capriolo LEVEL 9.1 29"/21AL 4240

  • Производител: Capriolo
  • Шифра на производ:4240
  • Достапност:Нема залиха
  • 25.900,00ден
  • 21.240,00ден

  • Без данок:18.000,00ден

Спецификации
Рам:Alloy 6061
Вила:Suntour sf13-m3030-a 29 "
шољица на вилата:Fp-h863 - 9 парчиња, 1-1 / 8 ", 28,6 / 44 / 30мм
Касети со среден погон:Thun bb-lp axle:mm119, shell:bsa 68mm
Среден погон:Tcxe7-smc (g4rd) 42/34/24 * 170 легура
Преден менувач:Shimano fd-ty300, tourney, sis, top pull
Заден менувач:Shimano rd-ty300, турнир, брзина од 6/7
Рачката на менувачот:Shimano st-ef500
Брзина:21
Синџир:Kmc z-50
Кочница:Logan alloy v-brake
Глави:ПKt-a15f alloy front, kt-a11r alloy rear
Обрачи на тркала:Krypton x, 28x1.5 36h, alloy double wall
Димензии на тркалото:29 "
Гуми:Mitas 54-622 ocelot 29x2.10
Седло:Selle Royal 6553 mach pu
Педали:Fp-922 pedal, alloy body 9/16"
Рамка материјал:Алуминиум